Tahta Kurusu İlaçlama

admin | Eylül 28, 2018 | 0 | Hizmet Bölgeleri

Tahta kurusu adlı haşere, diğer ev haşereleri gibi, gündüzleri karanlık yerlerde saklanır ve geceleri beslenir. Memeli ve kuşların kanıyla beslenen tahta kurusu zararlısı, evlerde çoğunlukla yatak ve çevrelerinde yaşar. Kan emen böceklere dahil olan tahta kurularının, ilk zamanlarında yarasa paraziti olarak mağaralarda yaşadığı ve mağara devrinden sonra insan paraziti halini aldığı düşünülmektedir. Kan emdiği için insandan insana hastalık taşıyan, bunun haricinde bulaşıcı hastalıkları da yayan tahta kuruları, kan emdikçe şişer ve gelişir. Her beslenmeden sonra da yumurtlar. Bu nedenle, evinizde tahta kurusu varsa ve bir sabah tahta kurusu ısırığıyla karşılaşırsanız; bu, kanınız yardımıyla evinizin bir bölgesinde 200 adet tahta kurusu yumurtası oluşumuna sebep olduğunuz anlamına gelir. Dolayısıyla, evinizde göreceğiniz en ufak tahta kurusu belirtisinde tahta kurusu ilaçlama firmalarıyla iletişime geçmelisiniz.

Tahta Kurusu İlaçlama

Çok hızlı hareket eden, insan kanıyla beslenen, tek seferde 200 adet yumurta bırakan bu haşereyle mücadelede ilk adımınız tahta kurusu ilaçlama firmalarıyla iletişime geçmek olmalıdır. Çünkü, son derece hızlı yayılan ve hızlı kaçan bu haşere türü, yakalanması ve kökünün kurutulması zor bir zararlıdır. Bu nedenle, profesyonel destek almak ve haşerenin karakterini iyi bilenlerin sorunu doğru yollarla halletmesini sağlamak en doğru çözüm olacaktır. Ancak, Sağlık Bakanlığı onayıyla hizmet veren, sertifikalı ve garantili en iyi böcek ilaçlama firmalarıyla çalışmalısınız.

Tahta Kurusu Özellikleri

  • Yaşam alanları için nemli ya da sıcak hava gibi kriterleri yoktur. Beslenebilecekleri her yerde yaşarlar. Soğukta kendilerini uyku moduna alarak hayatta kalırlar.
  • Tatile gittiğinizde bavulunuzda, alışverişe çıktığınızda çantanızda, hatta eve gelen misafirin kol çantasında bile eve taşınabilen bu haşere, çok kısa sürede çoğalır ve hızla evinizde yayılır.
  • Her mevsim yaşayabilirler.
  • 550 gün aç yaşayabilir.
  • Çok iyi saklanır ve bulması son derece zordur. Genelde süpürgelik, döşeme altları, duvar kağıdının arka yüzeyleri gibi alanlarda yaşarlar.
  • Uygun ortamda ortalama 10 gün yaşarlar.
  • Ortamda küf benzeri bir kokuya sebep olurlar.

Tahta kurusuyla mücadelede dikkat etmeniz gereken en temel unsur, vakit kaybettiğiniz her an yeni bir tahta kurusu jenerasyonunun dünyaya geldiğini ve evinizde dolaştığını unutmamanız gerektiğidir. Fark ettiğiniz an müdahale etmeniz ve profesyonel tahta kurusu ilaçlama işlemine başlamanız gerekmektedir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 451 09 83

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

Referanslar

Diğer Haşereler

Hizmet Bölgeleri

Bayrampaşa Böcek İlaçlama firmasına bayrampasabocekilaclama.net adresinden ulaşabilirsiniz.