Park Ve Bahçe İlaçlama

admin | Temmuz 13, 2018 | 0 | Diğer Haşereler , İlaçlama

Park ve bahçe ilaçlama işleminin yoğun olarak belediyelerin vermesi gereken bir ilaçlama hizmetidir. Mevsim itibariyle ısınan havalar, park ve bahçeleri insanların hava almak için gittikleri yerler arasına sokuyor. Dolayısıyla buraya çocuklarıyla, evcil hayvanlarıyla gelen pek çok insan, aile bulunuyor. Haliyle bu alanların hem hijyen açısından hem de haşereler açısından temiz olması gerekmektedir. Fakat bu ancak temenniden ibarettir. Ne yazık ki Türkiye’de bu şekilde ilaçlanan bir park ve bahçe bulunmamaktadır.

İlaçlama firmalarının gelişen teknolojik aletlerle hemen her noktada ilaçlama işlemi yapmaya başlaması ile pek çok kişi haşerelerle mücadeleyi en kolay hale getirmiştir. Eskiden sadece sokak aralarında veya evlerde yapılan ilaçlamalar artık bahçelerde, fabrikalarda, okullarda, özel araçlarda, havaalanlarında, toplu taşıma araçlarında, otellerde, kumsallarda yapılabilmektedir. Bunlardan haşere etkinliği açısından oldukça önemli olan nokta ise elbette park ve bahçe ilaçlaması yapılabilen alanlardır.

Park ve Bahçe İlaçlanmasının Önemi

Haşere yoğunluğu, türü ve sayısı bakımından oldukça çeşitlilik arz eden park ve bahçelerin ilaçlama işlemleri mutlaka düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Fakat dikkat edilmesi gereken tek nokta, ilacının dozunun ve amacının doğru kullanılmasıdır. Çünkü tüm hayvan familyasını yok etmek adına ilaçlama işlemi uygulanmamalıdır. İlaçlar sadece bir veya birkaç haşere türüne etki etmelidir. Yani Park ve bahçe ilaçlama yapılacak böcekler önceden belirlenmelidir.

Bahçeden Eve Haşere Girer Mi?

Park ve bahçeler üzerinden evimize giren pek çok haşere, bu mekânlarda üreyip çoğalmaktadır. Park ve bahçeler genellikle çocukların oynadığı mekânlardan biridir. Bu nedenle haşerelerin onların sağlığı üzerinde olumsuz etki yarattığı en tehlikeli alanlardan biri bahçeler olabilmektedir. Çünkü buralarda hamam böcekleri, kalorifer böcekleri, kertenkele, sümüklü böcek, tespih böceği, kulağakaçan böceği, akar, mite, kurtçuk, çekirge, solucan gibi haşerelerin yanı sıra çıyan, kırkayak, kirpi, akrep, fare gibi tehlikeli haşereler de bulunmaktadır. Ayrıca bu haşereler sadece çocuklarımıza değil, bahçede bulunan bitkilere de olumsuz etki yaratmaktadır.

 

Büyükçekmece Böcek İlaçlama firması olarak ilçemizdeki tüm park ve bahçelerin ilaçlama işlemlerini düzenli olarak yapmakta, sizleri haşerelerin saçtığı tehlikelere karşı korumaktayız. Apartman bahçeleri, site parkları ve bahçeleri, okul bahçesi gibi dilediğiniz yerde bizlerden ilaçlama hizmet almak için çağrı merkezlerimizi 7/24 arayabilirsiniz.

Related Posts

tespih-bocegi-nedir

Tespih Böceği Nedir?

admin | Eylül 2, 2018 | 0

Hem çıyanlarla hem de kırkayaklarla akraba olan bu haşere türü, ülkemizde iç kesimlerde sıklıkla olabildiği gibi, kıyı kesimlerimizde de fazlasıyla bulunmaktadırlar. Nemli bölgeleri daha çok sevseler bile kurak yerlerde de…

hamam-bocegi-kesin-cozum

Hamamböceği Kesin Çözüm

admin | Eylül 1, 2018 | 0

Hamamböcekleri, böcek türleri içerisinde en fazla dayanıklılık gösteren canlılardır.  Eksi 40 dereceye kadar hayatta kalmayı başaran bu böceklerin bir diğer ilginç özelliği günün yüzde 75’ini dinlenerek geçirmeleridir. Çok hızlı hareket…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 451 09 83

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

Referanslar

Diğer Haşereler

Hizmet Bölgeleri

Bayrampaşa Böcek İlaçlama firmasına bayrampasabocekilaclama.net adresinden ulaşabilirsiniz.