Mimaroba Böcek İlaçlama

admin | Aralık 8, 2018 | 1 | Hizmet Bölgeleri

Böcek ve haşerelerin insanların özel yaşam alanlarında bulunması, tıbbi açıdan ciddi bir tehdittir. Zira, bünyesinde yüz binlerce mikrop ve bakteri barındıran tek bir haşere; evin tamamını bakteriyel bir ortama dönüştürecek güce sahiptir. Böceklerin koloni halinde yaşadığını düşünecek olursak, evi istila eden bir böcek kolonisi kısa süre içerisinde evinizde çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına altyapı hazırlayacaktır. Bu nedenle evdeki haşere problemi vakit kaybetmeden müdahalede bulunmayı gerektirmektedir. Bu hususta Mimaroba böcek ilaçlama servisi 7/24 hizmetinizdedir.

Mimaroba Böcek İlaçlama Servisi

Uzun yıllardır ilaçlama sektöründe çalışmalarını sürdüren ilaçlama servisimiz; haşere türlerinin tamamını, yüzde yüz etkili ilaçlama yöntemleriyle ortadan kaldırmaktadır. Deneyimli uzman ekiplerimiz İstanbul, Kocaeli ve İzmir’de hizmet vermekte olup ilaçlama faaliyetlerinde insan sağlığını ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. İlaçlama faaliyetlerinde kesin sonuç veren, kısa süre içinde böcek varlığını sonlandıran teknikler uygulanmaktadır. Haşere ilaçlamada kullanılan ilaçlar Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş, ziraat mühendisleri tarafından özel olarak hazırlanmıştır. İlaçlama yöntemleri haşerenin türüne göre değişiklik gösterir. Zira hamam böceği için kullanılan ilaç fare zararlısına etki etmeyecektir. Böcek ilaçları arasında bile farklılıklar vardır. Bu sebeple ilaçlaması yapılacak haşerenin türünü kesin olarak belirleyebilmek ve ilaçlama ekiplerine bildirmek son derece önemlidir. Mimaroba böcek ilaçlama servisi ekipleri, ilaçlanacak alanla ilgili gerekli doneleri aldıktan sonra ilaçlama yöntemine ve kullanılacak haşere ilacına karar vererek işlemlere başlar. Bunlar, alanın metrekare bazında büyüklüğü, alandaki istila oranı, haşerenin türü ve cinsi, istilanın başladığı dönem gibi bazı değişkenlerdir.

En Sık Tercih Edilen Haşere İlaçlama Yöntemleri

Jel İlaçlama: Hamam böceği ve kalorifer böceği gibi blattodea takımına mensup böcekler üzerinde öldürücü etkiye sahiptir. Jel haldeki ilaç özel jel ilaçlama tabancasıyla geçiş yollarına uygulanır. İlacı yiyen böcek yuvasına gittiğinde ölür. Böceğin ölüsüyle beslenen diğer böcekler de zehirden etkilenerek zincirleme bir ölüm gerçekleşir. İstilanın tamamen yok olması için yumurtadaki böceklerin yumurtadan çıkması gerekir. Bu sebeple bir süre evde sıvı ilaçlama yapılmamalıdır. Kokusuzdur ve etkisi 6 aya kadar devam eder.

Sıvı İlaçlama: Tüm haşere türleri için uygulanır. Kokulu ve kokusuz olmak üzere iki şekilde uygulanır. Okul, hastane, alışveriş merkezi gibi büyük alanlarda ve fare istilalarında kokulu ilaçlama yöntemi tercih edilirken, evlerde ve yoğun olmayan haşere istilalarında kokusuz ilaçlama kullanılabilmektedir. İlaçlama yöntemi ekiplerin incelemeleri sonucu belirlenmektedir.

NOT: İşlemden en sağlıklı sonucu alabilmek için Mimaroba böcek ilaçlama ekiplerinin vereceği talimatlara uymalısınız. İlaçlama hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 451 09 83

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

Referanslar

Diğer Haşereler

Hizmet Bölgeleri

Bayrampaşa Böcek İlaçlama firmasına bayrampasabocekilaclama.net adresinden ulaşabilirsiniz.