Lağım faresi ilaçlama

admin | Ağustos 7, 2018 | 0 | Diğer Haşereler

Büyükçekmece böcek ilaçlama firması yaşam alanlarınıza saldırıda bulunan diğer tüm böcek ve fare çeşitleri gibi lağım faresi ilaçlama uygulaması da vermektedir. İnsanların yaşam alanlarına girdiğinde son derece tehlikeli olan bu canlılar doğrudan veya dolaylı yollarla bireylere birçok kalıcı, bulaşıcı ve hatta ölümcül hastalık bulaştırabilir.
Dişi bir lağım faresi yılda 2 veya 6 kez doğum yapar. 3 hafta süren hamileliğinin sonucunda 8, 9 adet lağım faresi dünyaya getirir. Yavru farenin yetişkin bir hale gelmesi ise 2 ve 3 aylık bir süre zarfında gerçekleşir. Toplam yaşam süreleri 1 yıl olan bu canlılar yaşam alanları içine girdiğinde kısa bir süre içinde fark edilmediğinde istila haline dönüşür. 13 mm olan her alandan rahatlıkla geçebildiği gibi hareket kabiliyetlerinin de bir o kadar hızlı olması insanlardan kolayca kaçabilmelerini sağlar. Lağım fareleri, kemirgenlerin arasında en zararlı ve pis canlıdır. Lağımlarda, binaların çatı ve bodrumlarında, kömürlüklerde, toprak altında, otoparklarda ve akarsu yataklarında barınıp, yuva yapan lağım fareleri yüzlerce virüs ve mikrop taşıyıcısıdır. Açıkta bulunan besinlerin üzerine konaklayarak taşıdığı virüsü salya ve dışkı yolu ile insanlara bulaştırır. Aynı zamanda lağım farelerinin uyuşturucu etkisi vardır. İnsanlarla teması sonucu kan yoluyla birçok sağlık problemine yol açar. Tarihte ‘kara ölüm’ olarak adlandırılan veba hastalığının taşıyıcısı olan fareler Avrupa nüfusunun üçte birini yok etmiştir. Ev, iş yeri, okul, hastane, fabrika gibi kapalı alanların yanı sıra; park, bahçe, tarla gibi açık alanlarda da lağım faresi ile karşılaştığınızda kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmadan, profesyonel ilaçlama firmalarından lağım faresi ilaçlama uygulaması almanız gerekir. Bu uygulama sonucunda yaşam alanlarınız içinde uzun bir süre lağım faresi ile karşılaşmanız olası değildir.
Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahip Büyükçekmece böcek ilaçlama firmamızın kullandığı ilaçlar ise TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki diğer hayvanların sağlığı açısından zararsızdır. Yaşam alanlarınızı düzenli olarak tüm böcek türlerine karşı korumak için düzenli periyotlar halinde lağım faresi ilaçlama uygulaması almanız gerekiyor.
Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınız içinde lağım faresi sorunu yaşıyorsanız, 7/24 hizmet vermekte olan Büyükçekmece böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, müşteri hizmetlerimizden lağım faresi ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Related Posts

tespih-bocegi-nedir

Tespih Böceği Nedir?

admin | Eylül 2, 2018 | 0

Hem çıyanlarla hem de kırkayaklarla akraba olan bu haşere türü, ülkemizde iç kesimlerde sıklıkla olabildiği gibi, kıyı kesimlerimizde de fazlasıyla bulunmaktadırlar. Nemli bölgeleri daha çok sevseler bile kurak yerlerde de…

hamam-bocegi-kesin-cozum

Hamamböceği Kesin Çözüm

admin | Eylül 1, 2018 | 0

Hamamböcekleri, böcek türleri içerisinde en fazla dayanıklılık gösteren canlılardır.  Eksi 40 dereceye kadar hayatta kalmayı başaran bu böceklerin bir diğer ilginç özelliği günün yüzde 75’ini dinlenerek geçirmeleridir. Çok hızlı hareket…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 451 09 83

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

Referanslar

Diğer Haşereler

Hizmet Bölgeleri

Bayrampaşa Böcek İlaçlama firmasına bayrampasabocekilaclama.net adresinden ulaşabilirsiniz.