İlaçlama Nasıl Yapılır?

admin | Ağustos 28, 2018 | 0 | Diğer Haşereler , İlaçlama

İlaçlama İngilizce spraying anlamına gelmektedir. İlaçlama; insanların yaşam alanlarında bulunan zararlı canlı türleri için, sıvı, jel, toz bazen de belli cihaz ve metotlarla uygulanabilen işlemlerin tamamına verilen addır. İlaçlama ülkemizde, bakteri ve mikroplara neden olan haşere ve kemirgen türlerine uygulanmaktadır. Haşere ise; her tülü bakteri ve mikrobu yaşam alanlarımıza taşıyan mikroorganizmalar olarak tanımlanabilir. Haşere ilaçlama, çeşitli uygulama ve yöntemler dahilinde bir takım ilaçlama makinaları kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Yapılacak işlemlerin mekana ve haşere türlerine etki edebilmesi için, ilaçlama pompası kullanılmaktadır. Bahçe, arazi ve seracılık gibi alanlarda sık sık kullanılabilen araçlardır.  İlaçlama uygulama ve işlemleri ev ve işyerlerine, kamu ve özel alanlara yapıldığı gibi, Belediye ilaçlama ve belediye yetki dahilinde ortak bir çalışma yapılarak ta uygulanmaktadır. Özellikle, hamamböceği, kene, pire, kakalak ve fare ilaçlama konusunda yapılan ilaçlamalar en sık karşılaşılan uygulama türleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlaçlama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlaçlama nasıl yapılır? Sorusu birçok ev ve işyeri için çok önem teşkil etmektedir. İlaçlama işlemleri çeşitli uygulamalar ve yöntemler kullanılarak gerçekleşmektedir. Bu yöntemlerin ayrı olmasının nedeni, haşere ve kemirgen türleri arasındaki farklılıklardır. Genellikle böcek türleri için jel ilaçlama ve sıvı ilaçlama uygulamaları kullanılırken; Kapalı alanlarda, kokulu ve kokusuz ilaçlama yapılmaktadır. Kemirgen türleri için de, 25 cm çaplarında plastikten yapılmış, fare istasyonları kullanılmaktadır. Bazı durumlarda toz ilaçlara da ihtiyaç duyulabilmektedir.

İlaçlama ev ve ofis gibi alanlarda yapıldığında;

  • Açıkta kalan günlük sıkça kullandığımız araç ve gereçlerin dolaba kaldırılması gerekmektedir.
  • İlaçlama öncesinde, gıda maddelerinin buzdolabına kaldırılması gerekmektedir.
  • Çocukların oynadığı oyuncakların da aynı şekilde kapalı bir alana dolaba kaldırılması mühimdir.
  • Evde evcil hayvanların olması durumunda kapalı mekanlarda bırakılmaması ve ilaçlama sonrasında mekan 2 saat havalandırıldıktan sonra içeriye alınması gerekmektedir.
  • Evde akvaryum olması durumunda, akvaryum alanlarının bantla kapatılması ve üzerine ıslak bez koyulması uygun olmakladır. İlaçlama sonrası havalandırma işleminden sonra bu bantlar hemen sökülmelidir.

İlaçlama Fiyatları Nasıl Hesaplanmaktadır?

İlaçlama fiyatları aşağıdaki metot ve formül kullanılarak elde edilmektedir.

Alanın metrekaresi + Haşere yoğunluğu + Ek olarak başka haşerelerin var olup olmadığı + İlaç miktarı = bizlere ilaçlama fiyatlarını sunmaktadır.

Ekonomik ve uygun koşullara ilaçlama hizmeti satın almak için bizi hemen arayabilirsiniz.

 

 

Related Posts

tespih-bocegi-nedir

Tespih Böceği Nedir?

admin | Eylül 2, 2018 | 0

Hem çıyanlarla hem de kırkayaklarla akraba olan bu haşere türü, ülkemizde iç kesimlerde sıklıkla olabildiği gibi, kıyı kesimlerimizde de fazlasıyla bulunmaktadırlar. Nemli bölgeleri daha çok sevseler bile kurak yerlerde de…

hamam-bocegi-kesin-cozum

Hamamböceği Kesin Çözüm

admin | Eylül 1, 2018 | 0

Hamamböcekleri, böcek türleri içerisinde en fazla dayanıklılık gösteren canlılardır.  Eksi 40 dereceye kadar hayatta kalmayı başaran bu böceklerin bir diğer ilginç özelliği günün yüzde 75’ini dinlenerek geçirmeleridir. Çok hızlı hareket…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 451 09 83

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

Referanslar

Diğer Haşereler

Hizmet Bölgeleri

Bayrampaşa Böcek İlaçlama firmasına bayrampasabocekilaclama.net adresinden ulaşabilirsiniz.