Hamam Böceklerinin Yaşam Alanları

admin | Ağustos 23, 2018 | 0 | İlaçlama

Hamam Böceklerinin yaşam alanları genellikle sıcak alanlardır. Bu iklim kuşağında yaşam döngülerini sürdüren bu zararlı böcek türü, daha çok geceleri aktif olmaktadır. Banyo, kalorifer petekleri dipleri, mutfak alanlarında sıkça karşılaşılan bu haşere türleri, aslında bakteri ve mikrobun ana merkezini oluştururlar. Gıda zehirlenmelerinin temel nedenini oluşturan bu haşereler; dışkıları, salyaları ve birbirilerinin ölüsü ile beslenirler. Bu şekilde çevreye verdikleri zararların haddi hesabı yoktur. Böcek İlaçlama için mutlaka alanında deneyimli, etkili ve tesirli ilaçlara ihtiyaç duyulmaktadır. Yaşama alanlarımızı kısıtlayan, her türlü hastalığa neden olan bu aşırı zararlı canlı türlerinden kurtulmak için vaktinde önlemler alınması gerekmektedir. Atılacak her adımın önceden plan ve proje şeklinde ilerlemesi gerekmektedir. İnsanların yaşam alanlarını istilaya uğratan haşerelere karşı temizlik ve dezenfekte bazen yetmemektedir. Bu yüzden dışarıdan hizmet alınması her zaman için daha doğrudur. Bireysel olarak yapılan çalışmaların sonuç vermeyeceğini belirtmemizde fayda vardır.

Hamam Böceklerinin Neden Oldukları Hastalıklar Nelerdir?

Hamamböceklerinin neden oldukları hastalıklar oldukça çoktur. Başta gıda zehirlenmeleri olmak üzere, alerjik reaksiyonlar ve çeşitli cilt hastalıklarına neden olmaktadırlar. Bu böcek türleri, humma, verem, dizanteri gibi hastalıkların çoğalmasına da olanak tanımaktadırlar. Solunum sistemi ve sindirim sistemi üzerinde etkileri olan bu zararlı haşere türü ile mücadele etmenin tek yolu ilaçlama yapmaktır. Hamam böceği ilaçlama kesinlikle alanında uzman kişi ve kurumlarca gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu zararlı canlı türleri için kontrol altına alma mekanizması şırınga ve jel ilaçlama sistemi ile yapılmaktadır.

Hamam Böceklerinin Kontrol Altına Alınma Süreci Nasıl Olmaktadır?

Hamamböceklerinin kontrol altına alınma süreçlerine ilişkin yöntem ve metotlar, diğer haşere türlerine nazaran farklıdır. Bu böceklerin kontrol altına alınması çok güçtür. Bu yüzden bu haşere türlerine karşı ilaçlama şirketleri tarafından çok etkili bir ilaç geliştirilmiştir. Bu ilaç Jel ilaç olarak tanımlanmaktadır.

Jel İlaç Ne İşe Yarıyor?

Jel ilaç ne işe yarıyor? Hamam böcekleri üzerinde nasıl bir etkiye sahiptir? Jel ilaçlama bu zararlı canlı canlı türlerinin kontrol altına alınma süreçlerinde oldukça etkilidir. Jel ilaçla temas eden hamam böcekleri, kısa bir süre sonra yavsına döner. Burada zehrin etkisi ile ölür. Ölü böceği yiyen diğer böceklerde bu zehirden nasibini alarak yok olurlar.

Related Posts

ilaclama-nasil-yapilir

İlaçlama Nasıl Yapılır?

admin | Ağustos 28, 2018 | 0

İlaçlama İngilizce spraying anlamına gelmektedir. İlaçlama; insanların yaşam alanlarında bulunan zararlı canlı türleri için, sıvı, jel, toz bazen de belli cihaz ve metotlarla uygulanabilen işlemlerin tamamına verilen addır. İlaçlama ülkemizde,…

hasere-ilaclama

Haşere İlaçlama

admin | Ağustos 26, 2018 | 0

Haşere ilaçlama; yaşam alanlarımıza zarar veren haşere türleri için yapılan uygulamaların bütünüdür. Haşere ilaçlama, artık yaşama alanlarımızda bir gereksinim olmuştur. 4 mevsim boyunca haşere türlerinin etkisinden kurtulmak için ilaçlama uygulamalarından…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 451 09 83

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

Referanslar

Diğer Haşereler

Hizmet Bölgeleri

Bayrampaşa Böcek İlaçlama firmasına bayrampasabocekilaclama.net adresinden ulaşabilirsiniz.