Böcek ilaçlaması sonrasında temizlik yapılır mı?

admin | Temmuz 1, 2018 | 0 | İlaçlama

Evinde, iş yerinde, apartmanında ve diğer kapalı alanlarda en az bir defa böcek ilaçlaması işlemi yaptıran herkesin merak ettiği sorudur böcek ilaçlaması sonrasında temizlik yapılır mı? Sorusu. Aslında bu soruya verilecek farklı yanıtlar var. Mesela evet yapılır ve hayır yapılmaz. Çünkü belli ilaçlama tekniklerinde temizlik yapılması uygunken bazılarında uygun değildir. o nedenle ilaçlama sonrasında temizlik hususuna dilerseniz bir açıklama getirelim.

Diyelim ki evinizde hamamböcekleri için jel ilaçlama yaptırdınız. İlaçlamadan sonra evde temizlik yapılmasına gerek bile yoktur. Çünkü jel ilaçlar insan sağlığına zarar vermez. İnsanların temas etmelerine imkan verecek alanlarda kullanılmaz. İnsanların eşyalarına bulaşma durumu yoktur. Bu nedenle jel ilaç kullanılan işlemde günlük rutin şekilde yaptığınız gibi ister ıslak isterseniz kuru temizlik yapabilirsiniz. Yapmaya da bilirsiniz. Bu sizin tercihinize kalmıştır. Sadece ölü böcek kalıntılarını ortadan kaldırmak yeterli olacaktır.

Lakin eğer evinizde ya da iş yerinizde kokulu sıvı ilaçlama yaptırdıysanız, üstelik bu ilaçlama püskürtme şeklinde yapıldıysa işte bu noktada bazı hususlara özen gösterilmesi gerekir. Öncelikle yapılan ilaçlamanın ortamda bulunan tüm böcek ve haşerelere etki etmesi için, ilaçlamanın yapıldığı yerlerin en az 15 gün süre boyunca ıslak temizlikten uzak tutulması gerekir. Böylece ilacın etkisi daha uzun sürecektir. Ancak ilacın temas etmediği ya da ilaçlamaya maruz kalmayan alanlarda ıslak temizlik (çok derinlemesine olmadan) yapılabilir.

Hangi tür ilaçlama yaptırırsanız yaptırın mekanınızda kuru temizlik yapmanızda bir sakınca yoktur.

Eğer yapılan ilaç, mutfağınızda tezgaha, mutfak gereçlerine ya da malzemelere temas etiyle bunlar kullanılmadan önce muhakkak yıkanmalıdır.

İlaçlamaya maruz kalmış açıkta bırakılan besinler asla tüketilmemeli ve atılmalıdır.

Yine evdeki çocuklarınızın tüm eşyaları (özellikle de 0-3 yaş) yıkanmadan kullanılmamalı. Evdeki tekstil ürünleri de yıkanmalıdır.

İlaçlama sonrasında temizlik nasıl yapılır konusunda diğer merak ettiklerinizi işlemi yapan şirket ve yetkiliye ileterek öğrenebilirsiniz.

 

Related Posts

ilaclama-nasil-yapilir

İlaçlama Nasıl Yapılır?

admin | Ağustos 28, 2018 | 0

İlaçlama İngilizce spraying anlamına gelmektedir. İlaçlama; insanların yaşam alanlarında bulunan zararlı canlı türleri için, sıvı, jel, toz bazen de belli cihaz ve metotlarla uygulanabilen işlemlerin tamamına verilen addır. İlaçlama ülkemizde,…

hasere-ilaclama

Haşere İlaçlama

admin | Ağustos 26, 2018 | 0

Haşere ilaçlama; yaşam alanlarımıza zarar veren haşere türleri için yapılan uygulamaların bütünüdür. Haşere ilaçlama, artık yaşama alanlarımızda bir gereksinim olmuştur. 4 mevsim boyunca haşere türlerinin etkisinden kurtulmak için ilaçlama uygulamalarından…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 451 09 83

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

Referanslar

Diğer Haşereler

Hizmet Bölgeleri

Bayrampaşa Böcek İlaçlama firmasına bayrampasabocekilaclama.net adresinden ulaşabilirsiniz.