Akrep İlaçlama

admin | Ekim 11, 2018 | 0 | Hizmet Bölgeleri

Yeryüzünde 1753 türü bulunan akrep zararlısı, örümceğimsiler sınıfının scorpiones grubunu oluşturmaktadır. Türkiye’de yaşayan 23 türü; çok zehirli (ölümcül), zehirli (tehlikeli) ve az zehirli (tehlikesiz) olmak üzere üç ana başlıkta incelenir. Zehirli ve çok zehirli akrep türleri çoğunlukla Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde görülse de, son yıllarda İstanbul gibi pek çok şehirde zehirli akrep sokması vakalarına rastlanmaktadır. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda, evlerde görülen akreplerin hepsi zehirli kabul edilmeli ve ona göre hareket edilmelidir. Zira akrepler son derece sinsi ve tehlikeli zararlılardır. Tek bir yanlış hamle çok ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle, eve giren akrep vakalarında sakin ve mantıklı adımlar atmak, gerekli önlemler alınarak akrebi

evden uzaklaştırmak gerekir. Ardından da uzman bir ilaçlama firmasıyla anlaşarak evde ve gerekiyorsa ev çevresinde akrep ilaçlama yapılmalıdır. Zira, bir evde haşere görülmesi, genellikle devamının da gelebilme imkanı olduğunu gösterir. Bu durumlarla karşı karşıya kalmamak adına zamanında müdahale edilmesi önem taşır.

Akrep İlaçlama Neden Gerekli?

Akrebin zararları saymakla bitmez ancak; akrep hayvanının evinizde bulunduğu her an sizi tehdit altında bıraktığı problemlerden bazıları şunlardır:

akrep-ilaclama
akrep-ilaclama
  • Vaktinde müdahale edilmeyen zehirli akrep sokması vakaları; kısmi felç, koma ve ölümle sonuçlanabilmektedir. Kişiye göre değişen bu belirtiler direnci düşük ve sağlık problemi olan insanlarda ve alerjik bünyelerde anında müdahale edilmediği halde ölüme yol açabilir.
  • Akrepler diğer haşereler gibi hastalık riski taşımaz ancak görünüşü itibariyle bile huzursuz etmeye ve psikolojik sorunlara yol açabilir. Akrep fobisi olan çok sayıda insan tespit edilmiştir.
  • Akrepler, evcil hayvanlar için de tehdit oluşturmaktadır.

Akrep İlaçlama Nasıl Olmalıdır?

Akrep ilaçlama işlemi için yasal olmayan yollarla işlem yapan firmaları, güvenilir firmalardan ayırt edebilmelisiniz. Sizin bu müşkül durumunuzdan faydalanarak hakkından fazla bir meblağ talep eden firmaları dikkate almamalı; size gerekli sertifika ve belgeleri sunabilen, kesin sonuç garantisi veren firmalarla çalışmalısınız. Deneyimli ve uzman ilaçlama firması; sizi kesin sonuca götürecek ve bu süreçte sizden sektördeki en uygun ilaçlama fiyatlarını talep edecektir. Evinizdeki eşyalarda bir değişiklik yapmanıza ya da evden ayrılmanıza gerek kalmaz, yalnızca gıda ürünlerini ortadan kaldırarak kısa sürede evinizdeki haşere problemi ve olası haşere istilası riskinden kurtulmuş olursunuz. Konuyla alakalı daha detaylı bilgi almak adına 7/24 bizi arayabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 451 09 83

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

Referanslar

Diğer Haşereler

Hizmet Bölgeleri

Bayrampaşa Böcek İlaçlama firmasına bayrampasabocekilaclama.net adresinden ulaşabilirsiniz.