İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Okul İlaçlama

admin2 | Ekim 5, 2018 | 0 | Hizmet Bölgeleri

Her gün yüzlerce çocuğun aktif halde bulunduğu bir okulda, her an temizlik yapılsa dahi yeterli hijyen sağlanamamaktadır. Ki, çoğu eğitim kurumunda temizlik günde bir ya da iki kez yapılır. Dolayısıyla okul ortamında evdeki hijyen ortamı sağlanamaz. Buna ek olarak; okulun bodrum katı, kazan dairesi, depo ve kullanılmayan izbe alanlardaki karanlık ve nemli ortamlar, haşere oluşumu için kaçınılmaz bir alan oluşturmaktadır. Çocukların gün içinde yerlere döktüğü yiyecek kırıntıları ve çıkarılmayan çöpler de haşereler için ziyafet niteliğindedir. Hal böyle olunca; hijyenik olmayan ortamlar haşere oluşumuna, haşere varlığı ise hijyenik olmayan ortama sebep olmaktadır. Bu nedenle bu zincir kırılmalı ve düzenli olarak uygulanan okul ilaçlama çalışmaları ile okulların hijyenik ortamlar haline getirilmesi sağlanmalıdır.

Okul İlaçlama

Okul ilaçlama, her dönem başında okul yönetimi tarafından gerçekleştirilmesi zorunlu bir uygulamadır. Veliler içinse, işlemin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini tespit etmek ve okul ilaçlama belgelerini görmeyi talep etmek bir zorunluluktur. Söz konusu çocuk sağlığı olunca, hiçbir detay atlanmadan kusursuz bir işlem gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle, ilaçlama firmasının çok iyi seçilmesi; en iyi ilaçlama firmasıyla anlaşılması şarttır. Alanında uzman ve deneyimli bir firma ile yapılacak ilaçlama işlemi; okuldaki haşere varlığını tamamen sonlandıracak ve bir sonraki döneme kadar okulda böcek ve haşere oluşumuna imkan vermeyecektir. Tedbir amaçlı dönemsel olarak tekrarlamak yine de iyi olacaktır.

Okul İlaçlamada Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikli olarak okul ilaçlama işleminde küçük sınıflara ve ana sınıfı çocuklarına hassasiyet gösterilmelidir. küçük yaştaki çocuklar büyüklere göre daha düşük bir dirence sahip olduğu için, böceklerle birebir temasta ya da böceklerin gezinerek bakteri bıraktığı ve dışkıladığı alanlara temas ederek çok ciddi hastalıkların tehdidi altında kalmaktadır. Astım, sıtma, dizanteri, verem gibi ciddi hastalıklara kadar yol açabilen haşere dışkısı; en hafif olarak alerjik rinit ve virütik hastalıklara sebebiyet vermektedir. Örneğin çocuğunuzda bütün kış geçmeyen bir soğuk algınlığı varsa, bunun sebebi yakınında bir haşere varlığı olması olabilir. Bu nedenle, çocukların çevresinde haşere bulunmaması için çaba gösterilmeli, ilaçlamanın ardından da detaylı bir temizlikle çocukların doğrudan temas ettiği alanlar ilaçtan ve bakteriyel tabakadan arındırılmalıdır.

Related Posts

dizdariye-bocek-ilaclama

Dizdariye Böcek İlaçlama

admin2 | Kasım 2, 2018 | 0

Böcek ilaçlama firmaları arasında en iyi böcek ilaçlama firması olarak adını duyuran ve bu şana yakışır şekilde çalışmalarını yürüten Dizdariye böcek ilaçlama şirketi; ilaçlama hizmetlerini İstanbul, Kocaeli ve İzmir'de müşterilerine sunmaktadır. Çalışmalarını devlet onayı…

Kamiloba Böcek İlaçlama

admin2 | Ekim 20, 2018 | 0

İlaçlama teknikleri bakımından sektörde en kaliteli ve en kesin sonuç veren donanıma sahip Kamiloba böcek ilaçlama firması; her çeşit haşere ve ev zararlısı için ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Böceklerin insan sağlığı üzerinde yol…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 451 07 95

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

Referanslar

Diğer Haşereler

Hizmet Bölgeleri

Bayrampaşa Böcek İlaçlama firmasına bayrampasabocekilaclama.net adresinden ulaşabilirsiniz.