İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

İlaçlama Nasıl Yapılır?

admin | Nisan 7, 2016 | 0 | Diğer Haşereler , İlaçlama

İlaçlama İngilizce spraying anlamına gelmektedir. İlaçlama; insanların yaşam alanlarında bulunan zararlı canlı türleri için, sıvı, jel, toz bazen de belli cihaz ve metotlarla uygulanabilen işlemlerin tamamına verilen addır. İlaçlama ülkemizde, bakteri ve mikroplara neden olan haşere ve kemirgen türlerine uygulanmaktadır. Haşere ise; her tülü bakteri ve mikrobu yaşam alanlarımıza taşıyan mikroorganizmalar olarak tanımlanabilir. Haşere ilaçlama, çeşitli uygulama ve yöntemler dahilinde bir takım ilaçlama makinaları kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Yapılacak işlemlerin mekana ve haşere türlerine etki edebilmesi için, ilaçlama pompası kullanılmaktadır. Bahçe, arazi ve seracılık gibi alanlarda sık sık kullanılabilen araçlardır.  İlaçlama uygulama ve işlemleri ev ve işyerlerine, kamu ve özel alanlara yapıldığı gibi, Belediye ilaçlama ve belediye yetki dahilinde ortak bir çalışma yapılarak ta uygulanmaktadır. Özellikle, hamamböceği, kene, pire, kakalak ve fare ilaçlama konusunda yapılan ilaçlamalar en sık karşılaşılan uygulama türleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlaçlama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlaçlama nasıl yapılır? Sorusu birçok ev ve işyeri için çok önem teşkil etmektedir. İlaçlama işlemleri çeşitli uygulamalar ve yöntemler kullanılarak gerçekleşmektedir. Bu yöntemlerin ayrı olmasının nedeni, haşere ve kemirgen türleri arasındaki farklılıklardır. Genellikle böcek türleri için jel ilaçlama ve sıvı ilaçlama uygulamaları kullanılırken; Kapalı alanlarda, kokulu ve kokusuz ilaçlama yapılmaktadır. Kemirgen türleri için de, 25 cm çaplarında plastikten yapılmış, fare istasyonları kullanılmaktadır. Bazı durumlarda toz ilaçlara da ihtiyaç duyulabilmektedir.

İlaçlama ev ve ofis gibi alanlarda yapıldığında;

  • Açıkta kalan günlük sıkça kullandığımız araç ve gereçlerin dolaba kaldırılması gerekmektedir.
  • İlaçlama öncesinde, gıda maddelerinin buzdolabına kaldırılması gerekmektedir.
  • Çocukların oynadığı oyuncakların da aynı şekilde kapalı bir alana dolaba kaldırılması mühimdir.
  • Evde evcil hayvanların olması durumunda kapalı mekanlarda bırakılmaması ve ilaçlama sonrasında mekan 2 saat havalandırıldıktan sonra içeriye alınması gerekmektedir.
  • Evde akvaryum olması durumunda, akvaryum alanlarının bantla kapatılması ve üzerine ıslak bez koyulması uygun olmakladır. İlaçlama sonrası havalandırma işleminden sonra bu bantlar hemen sökülmelidir.

İlaçlama Fiyatları Nasıl Hesaplanmaktadır?

İlaçlama fiyatları aşağıdaki metot ve formül kullanılarak elde edilmektedir.

Alanın metrekaresi + Haşere yoğunluğu + Ek olarak başka haşerelerin var olup olmadığı + İlaç miktarı = bizlere ilaçlama fiyatlarını sunmaktadır.

Ekonomik ve uygun koşullara ilaçlama hizmeti satın almak için bizi hemen arayabilirsiniz.

 

 

Related Posts

Lağım faresi ilaçlama

admin | Aralık 15, 2017 | 0

Büyükçekmece böcek ilaçlama firması yaşam alanlarınıza saldırıda bulunan diğer tüm böcek ve fare çeşitleri gibi lağım faresi ilaçlama uygulaması da vermektedir. İnsanların yaşam alanlarına girdiğinde son derece tehlikeli olan bu…

Gümüş böceği ilaçlama

admin | Aralık 7, 2017 | 0

Böcekler dünya üzerinde en fazla nüfusa sahip hayvanlar arasındadır. Ekolojik döngünün gerekliliği için son derece önemli olan bu canlılar yaşam alanlarımıza girdiğinde birçok maddi ve manevi olumsuzlukları da beraberinde getirebilir.…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 451 07 95

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

Referanslar

Diğer Haşereler

Hizmet Bölgeleri

Bayrampaşa Böcek İlaçlama firmasına bayrampasabocekilaclama.net adresinden ulaşabilirsiniz.