İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Hamam Böceklerinin Yaşam Alanları

admin | Nisan 26, 2016 | 0 | İlaçlama

Hamam Böceklerinin yaşam alanları genellikle sıcak alanlardır. Bu iklim kuşağında yaşam döngülerini sürdüren bu zararlı böcek türü, daha çok geceleri aktif olmaktadır. Banyo, kalorifer petekleri dipleri, mutfak alanlarında sıkça karşılaşılan bu haşere türleri, aslında bakteri ve mikrobun ana merkezini oluştururlar. Gıda zehirlenmelerinin temel nedenini oluşturan bu haşereler; dışkıları, salyaları ve birbirilerinin ölüsü ile beslenirler. Bu şekilde çevreye verdikleri zararların haddi hesabı yoktur. Böcek İlaçlama için mutlaka alanında deneyimli, etkili ve tesirli ilaçlara ihtiyaç duyulmaktadır. Yaşama alanlarımızı kısıtlayan, her türlü hastalığa neden olan bu aşırı zararlı canlı türlerinden kurtulmak için vaktinde önlemler alınması gerekmektedir. Atılacak her adımın önceden plan ve proje şeklinde ilerlemesi gerekmektedir. İnsanların yaşam alanlarını istilaya uğratan haşerelere karşı temizlik ve dezenfekte bazen yetmemektedir. Bu yüzden dışarıdan hizmet alınması her zaman için daha doğrudur. Bireysel olarak yapılan çalışmaların sonuç vermeyeceğini belirtmemizde fayda vardır.

Hamam Böceklerinin Neden Oldukları Hastalıklar Nelerdir?

Hamamböceklerinin neden oldukları hastalıklar oldukça çoktur. Başta gıda zehirlenmeleri olmak üzere, alerjik reaksiyonlar ve çeşitli cilt hastalıklarına neden olmaktadırlar. Bu böcek türleri, humma, verem, dizanteri gibi hastalıkların çoğalmasına da olanak tanımaktadırlar. Solunum sistemi ve sindirim sistemi üzerinde etkileri olan bu zararlı haşere türü ile mücadele etmenin tek yolu ilaçlama yapmaktır. Hamam böceği ilaçlama kesinlikle alanında uzman kişi ve kurumlarca gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu zararlı canlı türleri için kontrol altına alma mekanizması şırınga ve jel ilaçlama sistemi ile yapılmaktadır.

Hamam Böceklerinin Kontrol Altına Alınma Süreci Nasıl Olmaktadır?

Hamamböceklerinin kontrol altına alınma süreçlerine ilişkin yöntem ve metotlar, diğer haşere türlerine nazaran farklıdır. Bu böceklerin kontrol altına alınması çok güçtür. Bu yüzden bu haşere türlerine karşı ilaçlama şirketleri tarafından çok etkili bir ilaç geliştirilmiştir. Bu ilaç Jel ilaç olarak tanımlanmaktadır.

Jel İlaç Ne İşe Yarıyor?

Jel ilaç ne işe yarıyor? Hamam böcekleri üzerinde nasıl bir etkiye sahiptir? Jel ilaçlama bu zararlı canlı canlı türlerinin kontrol altına alınma süreçlerinde oldukça etkilidir. Jel ilaçla temas eden hamam böcekleri, kısa bir süre sonra yavsına döner. Burada zehrin etkisi ile ölür. Ölü böceği yiyen diğer böceklerde bu zehirden nasibini alarak yok olurlar.

Related Posts

Kemirici ilaçlamanın önemi

admin | Eylül 30, 2017 | 0

İlaçlama hizmetleri arasında günümüzde en çok rağbet gören tür fare ilaçlamalarıdır. Kemiriciler dünya üzerinde büyük bir nüfusa sahip olduklarından her kıtaya yayılmışlardır. Çok çabuk üreyen genetikleri sayesinde ise gittikleri ortamda…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 451 07 95

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

Referanslar

Diğer Haşereler

Hizmet Bölgeleri

Bayrampaşa Böcek İlaçlama firmasına bayrampasabocekilaclama.net adresinden ulaşabilirsiniz.