İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Böcek ilaçlaması sonrasında temizlik yapılır mı?

admin | Ağustos 4, 2017 | 0 | İlaçlama

Evinde, iş yerinde, apartmanında ve diğer kapalı alanlarda en az bir defa böcek ilaçlaması işlemi yaptıran herkesin merak ettiği sorudur böcek ilaçlaması sonrasında temizlik yapılır mı? Sorusu. Aslında bu soruya verilecek farklı yanıtlar var. Mesela evet yapılır ve hayır yapılmaz. Çünkü belli ilaçlama tekniklerinde temizlik yapılması uygunken bazılarında uygun değildir. o nedenle ilaçlama sonrasında temizlik hususuna dilerseniz bir açıklama getirelim.

Diyelim ki evinizde hamamböcekleri için jel ilaçlama yaptırdınız. İlaçlamadan sonra evde temizlik yapılmasına gerek bile yoktur. Çünkü jel ilaçlar insan sağlığına zarar vermez. İnsanların temas etmelerine imkan verecek alanlarda kullanılmaz. İnsanların eşyalarına bulaşma durumu yoktur. Bu nedenle jel ilaç kullanılan işlemde günlük rutin şekilde yaptığınız gibi ister ıslak isterseniz kuru temizlik yapabilirsiniz. Yapmaya da bilirsiniz. Bu sizin tercihinize kalmıştır. Sadece ölü böcek kalıntılarını ortadan kaldırmak yeterli olacaktır.

Lakin eğer evinizde ya da iş yerinizde kokulu sıvı ilaçlama yaptırdıysanız, üstelik bu ilaçlama püskürtme şeklinde yapıldıysa işte bu noktada bazı hususlara özen gösterilmesi gerekir. Öncelikle yapılan ilaçlamanın ortamda bulunan tüm böcek ve haşerelere etki etmesi için, ilaçlamanın yapıldığı yerlerin en az 15 gün süre boyunca ıslak temizlikten uzak tutulması gerekir. Böylece ilacın etkisi daha uzun sürecektir. Ancak ilacın temas etmediği ya da ilaçlamaya maruz kalmayan alanlarda ıslak temizlik (çok derinlemesine olmadan) yapılabilir.

Hangi tür ilaçlama yaptırırsanız yaptırın mekanınızda kuru temizlik yapmanızda bir sakınca yoktur.

Eğer yapılan ilaç, mutfağınızda tezgaha, mutfak gereçlerine ya da malzemelere temas etiyle bunlar kullanılmadan önce muhakkak yıkanmalıdır.

İlaçlamaya maruz kalmış açıkta bırakılan besinler asla tüketilmemeli ve atılmalıdır.

Yine evdeki çocuklarınızın tüm eşyaları (özellikle de 0-3 yaş) yıkanmadan kullanılmamalı. Evdeki tekstil ürünleri de yıkanmalıdır.

İlaçlama sonrasında temizlik nasıl yapılır konusunda diğer merak ettiklerinizi işlemi yapan şirket ve yetkiliye ileterek öğrenebilirsiniz.

 

Related Posts

Kemirici ilaçlamanın önemi

admin | Eylül 30, 2017 | 0

İlaçlama hizmetleri arasında günümüzde en çok rağbet gören tür fare ilaçlamalarıdır. Kemiriciler dünya üzerinde büyük bir nüfusa sahip olduklarından her kıtaya yayılmışlardır. Çok çabuk üreyen genetikleri sayesinde ise gittikleri ortamda…

Farelerden Kaçmak Çözüm Değil

Farelerden Kaçmak Çözüm Değil

admin | Temmuz 21, 2017 | 0

Haşere, böcek, sürüngen ve kemirgenler havaların ısınması ile birlikte, yaşam alanlarımızda daha sık biçimde karşımıza çıkmaya başlarlar. Çünkü bu tür canlılar, nemli ortamlarda çok daha fazla barınabilmektedir. Gerek görünüşleri açısından…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 451 07 95

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

Referanslar

Diğer Haşereler

Hizmet Bölgeleri

Bayrampaşa Böcek İlaçlama firmasına bayrampasabocekilaclama.net adresinden ulaşabilirsiniz.